toy poodle sahiplenmek ve satın almak

Toy Poodle Sahiplenmek Veya Satın Almak

Oyuncak görünümü ile insanların aklını başından alan sevimli köpek cinsi Toy Poodle, dünyada birden fazla farklı boyutlarda bulunan tek köpek ırkı olma özelliğine sahiptir. Toy Poodle cinsi köpekler diğer köpekler ile karşılaştırma yapıldığında en yumuşak tüylere sahip olan sevimli küçük köpekler olarak bilinirler. Bir toy poodle sahiplenmek öncelikle bazı sorumlulukları da almak anlamına geleceğinden her detay dikkatlice araştırılmalıdır.

Toy Poodle Sahiplenmeden Önce

Bir Toy Poodle sahiplenmeden önce bu cins hakkında bazı bilgilere de sahip olmak gerekir. Aslında toy poodle sahiplenmek ve bakmak çok zor bir olay değildir. Ancak yine de ona yetebilmek adına bu durum hafife alınmamalıdır. Çok fazla ilgi ve sevgi bekleyen Toy Poodle köpeklerin ilgisi ve sevgisine karşılık verilmelidir. Sahipleri tarafından sevildiklerini bilmek onlar için önemli bir kriterdir.

Günlük enerji atım süreleri diğer ırklara göre oldukça kısa sürelidir. Bu nedenle sürekli bir dolaştırma rutini gerektirmeyen köpek türlerindendir. Evde onunla oyun oynamak enerjisini atmaya yardımcı egzersizler arasında yer alır. Her gün yürüyüş ve dışarı çıkarma zorunluluğuna gerek duymayan Toy Poodle’lar işi yoğun tempoda seyreden kimselerin de bu nedenle çok fazla tercih ettiği ırklardan birisidir.

Neden Bir Toy Poodle Sahiplenmelisiniz?

Sevimli ve oyuncak ayıya benzeyen görüntüsü ile etrafa pozitif enerji saçan toy poodle sahiplenmek için pek çok neden vardır.

Bunlar;

Çocuklara karşı aşırı sevecendir.

Sevecendirler

Saldırganlık eğilimi bulunmaz

Sahiplerine olan bağlılıkları özellikle yaşlı kimseler için onları en sadık arkadaş yapar

Geniş aileler için idealdir.

Bol tüyleri sürekli olarak görünümlerini değiştirmeye elverişlidir.

Tüylerini dökmediği ve koku yapmadığı için alerjisi olan kimseler için de en uygun köpek ırkıdır

Saçları ve tüyleri aşırı bir bakıma ihtiyaç duysa da maliyeti uygun fiyatlıdır.

Hava yolculuğu için en ideal olan ırktır.

Boyut ve ağırlık olarak küçük olmaları onları hemen hemen heryere taşınabilir duruma getirir.

İşte bir toy poodle sahiplenmek için bilinmesi gereken olumlu noktalar böyledir.

Toy Poodle Irkından Bir Köpek Satın Almak

Toy Poodle ırkından bir köpeğe sahip olmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de bu köpeklerin en eğlenceli ve en oyuncu, hareketli köpekler olduğunun bilinmesidir. Sosyal hayat içine karışmaları onlar için en önemli mutluluk kaynaklarından birisidir.

Eğer yeterince sosyalleştirme sağlanmazsa ev içerisinde uzun süreye kalmaya maruz bırakılırsa Toy Poodle cinsi köpekler çok çabuk ev içerisinde depresyona girebilir. Bundan dolayı bir Toy Poodle sahiplenmeden hemen önce ona bu sosyal yaşamı sağlayıp sağlayamayacağınıza emin olmanız gerekir. İnsanlarla ve yabancılarla kolaylıkla etkileşim kurabilen bu ırk insanlar ile temas etmekten de bir hayli keyif alır.

Bir Toy Poodle Sahiplenmek ve Yaşam Alanı

Çok küçük bir boyutta olmalarından dolayı ırk için en rahat yaşam alanı ev içi ve apartman daireleri olurken, bahçeli ve müstakil bir evde yaşam sürdürmeleri onları daha mutlu ve enerjik canlılar yapar.

Evlerde beslenen Toy Poodle ırkında görülen bazı durumlar şöyledir;

Sadece sinirlenince havlama eğilimi gösterir ancak eğitim ile bu sorun çözülebilir.

Bahçeli evlerde mutlu bir yaşam sürseler bile sağlıkları açısından çok uzun sürede bahçede kalmamaları gerekir.

Ev içerisindeki sıcaklık oranının ayarlanması önemli bir detaydır. Serin bir ortamı tercih eden köpek ırklarından birisidir.

Sık tüyleri olmasına rağmen kışın çok çabuk üşüyen bu ırk için kazak giydirilmesi soğuktan korunması adına önemlidir.

Yaşam alanı ve özellikleri bir toy poodle sahiplenmek isteyen kişinin ilk olarak düzenlemesi gereken alanlardan birisidir.

Toy Poodle Sahiplenmeden Önce Bilinmesi Gereken En Önemli Detay Karakter Özellikleri

Toy Poodle sahiplenme yolunda ilk adımların atılmasının hemen ardından bilinmesi gereken önemli noktalardan birisi de bu ırkın karakter özellikleridir. Genelde dost canlısı karaktere sahip olan bu ırk insanlar ve çocuklara meraklıdır. Sevecen ve oyun delisi bu köpekler, diğer köpek ırklarını kıskanmaz ve saldırma eğilimi göstermez.

Neden Toy Poodle Satın Almalısınız?

Bir Toy Poodle satın alırken tercih etmeniz gereken köpek ırklarından birisi olarak Poodle’ı seçmenizin bazı nedenleri vardır;

Ev Ortamına Uygunluğu

Sadakat

Kaliteli Yaşam

Egzersiz Kısalığı

Uyumluluk

Gibi nedenler Toy Poodle cinsinin tercih edilmesi için geçerli durumlar arasında yer alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.