Toy Poodle Nasıl Bir Köpek

Toy Poodle Nasıl Bir Köpek Türüdür?

Toy Poodle küçük boyut ırkına mensup köpekler kategorisine giren bir türdür. Kaniş olarak da adlandırılan bu köpek türü oldukça sıcakkanlı, enerjik, dost canlısı ve bir o kadar da zeki bir köpektir. Sahibine bağlı, itaatkar bir yapıya sahip olduğu için uyum sorunu yaşamazlar. Akıllı olmaları sayesinde eğitimleri kolaydır ve hızlıca kavrarlar. Toy poodle sadık bir köpektir ve sahiplerine son derece bağlıdırlar.

Aynı zamanda hassas bünyeleri vardır, bunun yanı sıra içgüdüleri ve sezgileri gelişmiştir. Genellikle kalabalık ortamları severler, yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Yalnız bırakıldıklarında genelde terk edilme düşüncesine girerler ve olumsuz tutumlar sergilerler ve havlamaya başlarlar. Yabancı kişilere karşı temkinli yaklaşırlar, genellikle sahibi ile vakit geçirmeyi sever.

Yavru iken eğitim vermek önemlidir. Zeki olan bu köpek ırkı çabucak eğitimi kavrar. Geç kalınmış bir eğitim bu köpek ırkı için olumsuz sonuç verebilir. Eğitim aşamasında bu ırkın hassas olduğunu unutmayın. Eğitim sırasında ceza uygulamaktan kaçının.

Eğitim verildiği takdirde evde yaşayabilir, çevreye rahatsızlık yaratmazlar. Toy poodle tehlikeli bir durum ve yalnız kalmadıkları taktide herhangi bir şeklide havlama eğilimi göstermezler.

Bu ırk aslında oldukça havlayan bir ırktır. Ancak eğitimle bunun önüne geçilebilir. Enerji düzeyi yüksek olan bir türdür. Düzenli egzersizler ile sakin bir yapıya kavuşmasını sağlamanız mümkünüdür. Aynı zamanda çocuklarla arası iyi olan bir köpektir.

Toy Poodle Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Toy poodle fiziksel özelliklerine bakacak olursak öncelikle orantılı, çevik bir görünüme sahiptirler. Toy poodle boyu ortalama 25 ila 40 cm, kilosu ise 2 ila 6 kilo ağırlığındadır. Uzun çene hattına sahiptir. Düşük kulakları vardır. Gözleri oval şeklindedir. Genel olarak yoğun tüyleri vardır ve oldukça sevimli bir köpek türüdür.

Toy Poodle Ev İçin Uygun Mu?

Toy poodle bir diğer ismi le kaniş ev ortamı için ideal bir köpektir. Cana yakın ve akıllı olmaları onları popüler bir ev köpeği konumuna koyuyor. Enerjik yapıları sizi tedirgin etmesin. Ev için idealdir. Düzenli egzersizler sayesinde enerjilerini atmalarını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda sevecen olan bu köpekler çevrelerine zarar vermez. Evde köpek beslemek isteyenler için ilk sırada tercih edilmesi gereken köpek türlerinden biridir.

Toy Poodle Benzeri Köpek Türleri

Sevimli, enerjik bu köpek türleri oldukça tatlı gözüken köpeklerdendir. Küçük ve sevimli köpek beslemek isteyen kişiler için gayet uygundur.

Toy poodle benzer bir kaç köpek türü de;

Bichon Frise

Fransız Bulldog

Lowchen

Lhasa Apso

Bu gibi köpek türleri evde kolayca bakabileceğiniz sevimli köpek türleri arasında yer alır.

Toy Poodle Kaç Lira?

Toy poodle küçük köpek bakmak isteyenler için doğru bir tercihtir. zeki, çevik, enerjik bir türdür. Sahibine bağlı ve dost canlısıdır. Toy poodle fiyatları 2023 yılı itibari ile 15.000 ila 30.000 TL arasında değişim gösteriyor.

Toy Poddle Zeki Mi?

Bu köpek ırkı oldukça zeki ve akıllı bir köpektir. Öyle ki eğitimleri kolaydır. Özel showlara bile çıkabilirler. Zekası ile bilinen ve tanınan bir ırktır. Öyle ki araştırmalara göre en akıllı köpekler arasında 2. sırada bulunuyor.

Toy Poodle Nasıl Bir Köpek?

Yaşam süresi ortalama 10 ila 18 yıl olan poodle, Almanya ve Orta Avrupa ırkıdır. Boyu 25 cm kilosu 2 il 6 kiloyu bulabilir. Enerji seviyeleri fazladır. Sahibine bağlılığı oldukça fazladır. Hatta yabancılara karşı sahibini kıskanırlar. Kolay eğitilebilen bir cinstir.

Yabancılara karşı dost canlısıdır, ancak başlarda biraz çekingen tutum sergilerler. Suyu seven köpeklerdendir. Sevimli bir yüzü vardır. Genel olarak akıllı, hızlı, dost canlısı, sadık, sevimli bir köpek türüdür.

Toy Poodle Günde Kaç Saat Uyur?

Toy poodle ne kadar çok enerjik olsa da uykuyu bir o kadar severler. Yavru olan bir kaniş günde 15 saat civarı uyuyabilirken, yetişkin bir kaniş 12 ila 14 saat arası uyuyabilir.

Toy Poodle Evde Yalnız Kalır Mı?

Toy poodle sahibine ve ailesine aşırı bağlı bir köpektir. Etrafında sürekli biri olsun ve oyun oynamak ister. Bu nedenle yalnız kalmayı hiç sevmezler. Yalnız kaldıkları taktirde sürekli havlama refleksi gösterirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.