Toy Poodle Irkı Evde Yaşamak İçin Uygunmu

Toy Poodle Irkı Evde Yaşamak İçin Uygun Mu?

Son zamanların en popüler köpeklerinden biride toy poodle ırkıdır. Sevimli suratları, yoğun ve kıvrık tüyleri, oyunbaz tavırları ile tam bir ev köpeğidir. Halk arasında kaniş olarak da bilinen bu köpeklerin soyu Orta Avrupa’ya dayanıyor. Toy poodle köpeği oldukça sadık, sevimli ve kıpır kıpır bir köpektir.

Keskin zekaları ile verilen komutları doğru olarak algılarlar. Sahiplerine sadık olmaları, sosyal yaşamı sevmelerinden ötürü ev yaşamı için uygun bir türdür. Oyunbaz yapıları nedeni ile aileler çocukları için bu köpeği sahiplenmek istiyor. Bu köpekler sahiplerine o kadar bağlıdırlar ki, bazen kıskanç tavırlar sergileyebilirler.

Toy poodle çevik ve atletik vücudu ile küçük ırk türü olmasından ötürü hareketleri hızlı ve atiktir. Yüzleri oval ve sevimlidir. Bu ırkın tüyleri fazla ve kıvırcıktır. Buda onları daha sevimli gösteriyor.

Karakter olarak dost canlısı, enerjik ve sosyalleşmeyi seven köpeklerdir. Ancak eve gelen sürekli misafirlerden rahatsız olabilirler. Çünkü tamamen aileci yapıları onları yabancılara karşı kıskanç tavır içerisine sokabilir. Bunun yanı sıra bu köpekler evde en rahat bakılan köpeklerdir.

Havlama sorunu yaratmazlar ve sahibinin sözlerine itaatkâr yapıları vardır. Ancak yalnız kalmayı pek sevmezler. Sahibi ile vakit geçirmek onu mutlu eden durumdur. Enerjilerini atmak için sürekli hareket ederler ve oyun isterler. Yetişkin bir kaniş günde ortalama 14 saat uyur.

Toy Poodle Evde Havlar mı?

Toy poodle ırkı köpek itaatkar ve komut seven köpektir. Aynı zamanda aşırı sosyal ve kıpır kıpırdır. Enerjileri yapısal olarak küçük olmalarından da kaynaklanıyor olabilir. Zamanlarının çoğunu sahibinin yanında oyun oynayarak, geri kalanını uyuyarak geçirirler.

Bu ırk köpekler sanılanın aksine havlayan köpeklerdir. Ancak yavru iken verilen eğitim sayesinde bu davranıştan kolayca vazgeçerler. Çünkü oldukça akıllı köpek ırkıdır. toy poodle yalnız kalmadığı ve tehlike görmediği sürece havlamaz.

Toy Poodle Fiyat

Bu ırk köpekleri zekaları ve aşırı sadık olmaları ile ön plana çıkar. Sevimli görünümleri ve evde bakımı kolay olması, köpek bakmak isteyen kişilerin tercihi oluyor. Zararsız, oyun seven minik dostlar sevimli görünümleri ile de dikkat çekiyor. Toy poodle köpekleri ortalama olarak 18.000 ila 40.000 TL arasında değişebiliyor. Safkan olup olmaması da fiyat artışını etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Toy Poodle Karakter Özellikleri

Toy poodle cinsi köpek son dönemlerin popüler köpekleri arasında yer alıyor.

Sevimlilikleri ile ön planda olan toy poodle köpeğinin karakter özellikleri;

Oyunbaz

Enerjik

Sadık

Akıllı

Dost canlısı

Toy poodle küçükken eğitim ile tam bir ev köpeğine dönüşebilir. Bakımı oldukça kolaylaşır. Karakter olarak uyumlu ve akıllıdır.

Toy Poodle Evde Havlar Mı?

Toy poodle cinsi köpek sadece sahiplerine karşı değil aynı zamanda evin içinde vakit geçirdiği kişilere karşıda aşırı sahiplenicidir. Onları yabancılar ile paylaşmaktan pek hoşlanmazlar. Sadık yönü fazla gelişmiştir.

Bu köpeklerin genel olarak eğitim aldıktan sonra havlama sorunları pek görülmez. Ancak sahiplerini kıskandıkları durumda, tehlikeli bir anda veya evde yalnız bırakıldığında havlamaya başlarlar. Ancak onun haricinde ev içerisinde havlamazlar. Apartman dairesinde rahatça beslenebilecek köpek türünden biridir.

Toy Poodle Apartmanda Beslenir Mi?

Toy poodle cinsi köpekler ev ortamı ve yaşamı için kusursuz köpeklerdir. Tabi ki doğru eğitim ile mümkündür. Genel mizaç yapısı olarak uyumlu ve söz dinleyen, otoriteyi eğitim ile kabullenen akıllı türdür. Sahibinin sözünü dinlemeyi seven köpeklerdir. Bu nedenle toy poodle cinsi köpek apartman dairesinde beslenebilir. Çevresine karşı sevimlive dost canlısı tavırları ile komşularınızın kalbini fethedebilir.

Toy Poodle Bakımı Zor Mu?

Toy poodle fazla ve yoğun tüylere sahip olmasına rağmen tüy dökme özelliği pek yoktur. Dökülen tüyleri üzerindeki tüylere yapışır. Haftada 3 kez fırça ile taramak yeterli olacaktır. Bu cinsin tüylerinin koku oluşturmaması güzel bir özelliktir. Banyo ayda 1 ila 2 kez uygundur.

Ağız ve diş bakımı için uygun bir fırça ile haftada 1 ila 2 kez ağız bakımına özen gösterin. Bunun yanı sıra sağlık rutinleri için veterinere götürmeyi ihmal etmeyin. Köpeğiniz için haftalık kişisel bakım rutini hazırlamalısınız. Bu sayede köpeğinizin bakımında bir gecikme yaşanmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.