Toy Poodle Görünümü

Toy Poodle Görünümü

Toy poodle ırkının geçmişine baktığımızda soyunun 400 yıl önceye dayandığını görürüz. Doğu Avrupa ırkı olan bu köpekler daha önceleri avlarda kullanılıyorken, daha sonra çok akıllı olmaları sebebi ile show merkezlerinde kullanılmaya başlıyor.

Toy poodle cinsi köpekler görünümleri ile dikkat çekerler. Görünüşlerinden dolayı insanların dikkatini çekmeyi başarır. Toy poodle ağız yapısı olarak uzun ve dar bir yapıya sahiptir. Düz sırtları ve uzun kuyrukları ile oldukça havalı görünürler. Kanişlerin ağırlıkları ortalama 2 ila 6 kiloyu bulabilir. Yaşam süresi ise ortalama köpek ömrü için 12 ila 15 yıl arasında değişiyor.

Toy poodle ırkı için en ön plandaki özelliği zeki olmalarıdır. Zekaları sayesinde eğitimleri maximum seviyede kolaylaşır. Ayrıca zekaları sayesinde her ortama kolayca uyum sağlarlar ve bu sebeple ev ortamına oldukça uyum sağlayan köpeklerdir.

Köpek severler tarafından en çok tercih edilen köpek ırkından olan toy poodle, sıcakkanlı olmaları sebebi ile kolayca dost edinirler. Toy poodle diğer köpeklerin aksine eğitimi çabuk kabullenen ve hızla kavrayan Köpeklerdendir.

Bu sevimli ırkın hassas bir yapısının olduğunu söylemeden geçmeyelim. Oyun seven yapıları ile aile ortamında çocuklar tarafından sevilirler. Toy poodle iyi verilen bir eğitim ile sahibine bağlı ve itaatkar bir karakter kazanır. Aynı zamanda toy poodle havlama eğilimi sık göstermeyen bir köpek türü olduğu için çevreye zarar vermezler.

Toy poodle görünümü hakkında bilgi verecek olursak da atletik, sevimli ve uzun bacaklı yapıya sahiptirler. Kahverengi, siyah, gri, beyaz ve sarı renklerde olabilirler. Ağız yapısı uzundur. Gözleri yuvarlak ve büyüktür. Düz sırtı ile birleşen uzun kuyruğu ve uzun bacakları onu havalı gösterir. Yoğun ve kabarık tüylere sahiptirler. Aşağı doğru sarkık kulakları onu dış görünüm olarak çok sevimli gösterir.

Toy Poodle Çocuklar İle Arası Nasıldır?

Toy poodle türü köpekler sahiplerine ve ev ortamında yaşayan bireylere karşı sadık ve sahiplenicidir. Çevreye karşı dost canlısı ve sosyal olsa da yabancılara karşı ön yargılı davranırlar.

Yavru iken alınan toy poodle eğitimle birlikte size sorun çıkarmayacak bir köpektir. Toy poodle çocuklarla oynamayı seven köpeklerdir. Oyun oynamayı seven toy poodle ve çocuklar harika bir uyum yakalar.

Toy Poodle Kaç Yavru Doğurur?

Toy poodle yani kanişler küçük ırk köpeğidir. Bu köpekler 18 aylık olana kadar yetişkin sayılmazlar. Yetişkin bir toy poodle kaç yavru doğurur? Toy poodle 1 ile 5 arası yavru doğurabilen köpektir. Yavru sayısı dişinin sağlığı, yaşı gibi faktörlerden etkilenir.

Toy Poodle Boyutları

Toy poodle farklı boyutlarda olan köpeklerdir.

Toy poodle boyutarı;

Standart boyut toy poodle; 45 cm ila 60 cm

Orta boyut toy poodle; 35 cm ila 45 cm

Minyatür boyut toy poodle; 28 cm ila 35 cm

Toy poodle; 24 cm ila 28 cm

Bu boyutlar farklı ırk toy poodle boyutları değildir, aynı ırkın farklı boyutlarıdır.

Poodle (Minyatür)

Minyatür kaniş küçük boyut bir ırktır. Bu ırkın soyu Almanya’ya dayandığı biliniyor. Birçok köpeğe göre daha çok havlarlar. Kendilerini havlayarak gösterirler. Normal bir toy poodle özelliklerini taşır. Minyatür toy poodle boyu 28 cm ila 28 cm bulabilir. Küçük boyutları ve tatlı suratları onları sevimli gösterir. Bir nevi kucak köpeği olarak da adlandırabiliriz.

Toy Poodle Kucak Sever Mi?

Toy poodle küçük yapısı ile tam bir kucak köpeğidir. Oldukça hareketli ve enerjik olan bu köpekler sahibi ile oynamayı ve temas etmeyi severler. Üstelik tüy dökmemesi ve koku yapmaması gözde köpekler sıralamasına sokar. Boyut olarak küçük olan toy poodle tam da kucağa alınarak sevilebilecek bir köpektir. Eğitime alışabilir olması onları ev ve apartman daireleri için uygun kılar.

Toy Poodle Alerji Yapar Mı?

Toy poodle anti alerjeni yapıya sahip bir köpek olduğu için alerji yapmayan köpek ırklarındandır. Toy poodle dünyada oldukça popüler bir köpek olmasına karşın ülkemizde de yoğun ilgi gören bir köpektir. Bu köpekler tüy dökmez, salyaları akmaz ve koku yapmazlar. Durum böyle olunca da popüler olmaları kaçınılmaz oluyor. Toy poodle kişisel bakımı düzenli olarak yapıldığında bakımı en kolay köpeklerden biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.