toy poodle fiziksel

Toy Poodle Fiziksel Özellikleri

Sevimliliği ile hayvan severlerin gözdesi olan Toy poodle köpek ırkı, küçük boyutları ve zekaları ile tanınır. Çevik ve atletik görünümleri ile suyu oldukça seven hayvanlardır. Toy poodle ırkı köpekler dünyanın en zeki köpekleri arasında yer alır.

Bu köpeklerin bakımı eğitim ile beraber oldukça kolaydır. Genel olarak siyah, beyaz, sarı, kahverengi, gri gibi renkte kürke sahiptirler. Yüzleri yuvarlak, gözleri büyük ve yuvarlaktır. Kulakları aşağı doğru sarkıktır. Tüyleri yoğun ve çoktur. Buda onlara sevimli bir görünüm sağlar.

Genel manada sıcak kanlı olsa da yabancı kişilere karşı dengeli bir tutuma sahiptir. Karşıdaki kişinin tavrına göre tavır gösterir. Son derece meraklı bir cinstir. Havlamayı seven bir yapıdadır. Eğitim verilmediği durumda şımarık ve kafasına buyruk takılmayı seven bir köpek türüdür.

Toy poodle bakmak istiyorsanız eğitime öncelik vermeniz gerekir. Eğitime açık ve kolay adapte olabilir. Diğer köpeklere oranla sürekli oyun oynamak isteyen oyunbaz bir karakterdir. Yapmanız gereken köpeğinizin enerjisini atabileceği aktivitelere götürmektir. Bu sayede köpek ihtiyacı olan enerjiyi atabilecektir.

Bunun yanı sıra toy poodle fiziksel özellikleri bakacak olursak; uzun bacakları ve çevik vücut yapıları vardır. Sevimli yüz hattına sahiptir. Gözleri yuvarlak şekildedir. Bu cinsi masum gösterir. Aynı zamanda sarkık kulakları ile bir arada duran yoğun kabarık tüyleri karşınızda tam bir şirin köpek çıkarır.

Kanişler sadık olmaları ile de bilinirler. Hatta sahiplerine o kadar bağlıdırlar ki yabancı insanlarda kıskanıp agresif tavırlar gösterebilirler. Ancak zaman içerisinde dost canlısı olduğunu karşı tarafa gösterirler. Toy poodle kısacası zekası, sevimliliği, sadık olması ile dikkat çeker. Üstelik son yıllarda kanişlere olan ilgi artmaya başlamıştır. Bunun sebebi hem karakter hem de fiziksek yapılarıdır.

Toy Poodle Büyür Mü?

Toy poodle cinsi köpek küçük köpek ırkına mensup bir köpektir. Bu köpekler 18 aylığa gelene kadar tam bir yetişkin sayılmazlar. Bu zaman dilimine geldikleri taktirde gelişim yavaşlamaya başlar. Ortalama bir toy poodle boyu 30 cm geçmez. Çünkü ırk olarak zaten küçük köpek grubu ırkına mensup bir türdür.

Toy Poodle Denize Girebilir Mi?

Toy poodle oyunbaz karaktere sahip bir köpektir. Enerjik yapısı ile birleşince ortaya durdurulmaz ve hareketli bir köpek ortaya çıkar. Sahibi ile sürekli oyun oynamak ister. Toy poodle suyu seven köpeklerdendir.

Köpeğiniz ile birlikte sulu oyunlar oynayabilirsiniz. Çünkü bu köpek cinsini en çok mutlu eden şey oyun oynamaktır. Toy poodle diğer bir adı ile kanişler denize girebilir. Ancak yanında olduğunuzdan emin olun. Sahibi ile birlikte güvenle denizde oynayabilir.

Toy Poodle Hangi Renkte Olabilir?

Toy poodle farklı renkte olan bir cinstir.

Yaygın olarak görülen toy poodle renkleri;

Siyah

Kahverengi

Beyaz

Gri

Bej

Krem

Bu gibi renkler toy poodle köpek ırkında sık görülen renklerdir.

Poodle Tüy Dökmez Mi?

Toy poodle yani kanişler koku yapmayan ve tüy dökmeyen köpeklerdendir. Bu köpekler fazla ve yoğun tüylere sahip olsa da tüy neredeyse hiç dökmezler. Dökülen tüyleri tekrardan kendi tüyleri üzerine dökülür. Bu özelliklerinden ötürü köpek severlerin ilk tercihlerinden biride kanişler oluyor. Toy poodle özellikle son dönemlerin popüler köpek ırkından bir tanesidir.

Toy Poodle Ömrü Ne Kadardır?

Kaniş bakmak diğer köpeklere bakmaktan daha kolaydır. Nedeni ise zeki, uyumlu ve eğitime açık olmalarından kaynaklanıyor. Sıcakkanlı ve şımarık tavırları onları daha bir sevimli hale getiriyor. Tam anlamı ile tatlılık timsali bir ırktır. Bu sevimli dostlarımızın ortalama ömrü ise 12 ila 15 yıl arası değişiyor.

Toy Poodle Ne Kadar Sıklıkla Yıkanmalı?

Sevimli yapıları ile ön plana çıkan, kucak boyutunda olan halk arasında kaniş olarak bilinen Toy poodle kişisel bakımına önem verilmesi gereken bir köpektir. Koku sorunu ve tüy dökme problemi yoktur. Ancak ağız bakımı, tırnak bakımı ve tüylerinin bakımına dikkat edilmesi gerekiyor. Toy poodle ne kadar sıklıkla yıkanmalı sorusunun cevabı ayda 1 ila 2 kere olabilir.

Toy Poodle Bakmak Zor Mu?

Toy poodle tam bir aile dostu köpek türüdür. Kıvrak zekası sayesinde herkesin gönlünü kolayca fethedebilir. Üstelik karakter bakımından oldukça uyumlu olan kanişlerin bakımı oldukça kolaydır. Yavru iken başlatılan eğitim ile kanişinize çok rahat bakabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.