toy poodle fiyatı 2023

Toy Poodle Fiyatları 2023

Toy Poodle süs köpekleridir ve büyümezler. Toy Poodle aslında oyuncak kaniş olarak çevrilebilir. Toy Poodle ırkı köpeklerin aslı Almanya’ya dayanır ve dünya üzerinde farklı boyutlarda bulunan tek türdür. En küçük boyutu ise Toy Poodle köpeğidir. Bundan 800 yıl sene önce köklü geçmişi olan bu ırk ilk başlarda avcı köpeği olarak kullanılırdı.

Daha sonra bu sevimli ufaklıkların namı İngiltere başta olmak üzere diğer dünya ülkelerine de yayılmaya başladı. Günümüzde kaniş ismiyle bilinen bu köpekler ülkemizde de tanınan ve sevilen köpek türleri arasında yer alır. Günümüzde melezleme yöntemi ile Toy Poodle cinsi köpeklerin üretilmesinde kanişler rol oynar.

Yoğun tüylerine rağmen bu köpekler anti alerjik yapıdadırlar ve köpeğe alerjisi olan kişiler için herhangi bir sorun oluşturmazlar. Bu köpekler tüy dökmezler. İlk kez evcil hayvan beslemek isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri bir köpektir.

Zekaları ve gelişmiş algıları sayesinde her eğitime yatkındırlar. Oyunbaz ve aktif karakteri sizi yanıltmasın, bu köpekler oldukça itaatkar köpeklerdir. Toy Poodle fiyatları 2023 yılı bazında bakıldığında ortalama olarak 18.000 ila 45.000 TL gibi rakamları kapsıyor. Bu fiyat değişikliğinde kanişin sağlık durumu, yaşı, ilgilenenin yaptığı masraflar etkin rol oynar.

Toy Poodle Özellikleri Puanlama

Toy Poodle karakteristik özelliklerine bakacak ve puanlayacak olursak 10 üzerinde verilebilecek puanlar;

Ülkemizdeki tanınırlık: 10

Zeka düzeyi:10

Oyunbaz: 8

Eğitime yanıt:9

Hayvanlar ile arası: 7

Köpeklerle arası:7

Çocuklarla arası:7

Sadakat ve itaatkarlık: 10

Bir Toy Poodle köpeği bakmak istiyorsanız doğru bir tercih yapmışsınız demektir. Bu köpekler sevimli ve cana yakın ufaklıklardır.

Toy Poodle (Kaniş) Bakımı

Toy Poodle köpeğinin günlük hayatlarında egzersiz yapmaya ihtiyaçları vardır. Yorucu aktivitelerin yanı sıra birlikte çıkacağınız 40 ila 50 dakikalık bir yürüyüş kanişin enerjisini atması için yeterli olacaktır. Sabah saatlerinde yapılan yürüyüşler kaniş için gün boyu yeterli olur. Ancak bunu gün içerisine bölebilirsiniz.

Toy Poodle köpeğinin tırnak bakımına ve kulak bakımına özen göstermelisiniz. Tırnak bakımı her ay düzenli olarak yapılmalıdır. Bunun haricinde kulak kiri oluşumunun önüne geçmek ve enfeksiyonlardan kaçınmak için kulak hijyeni de şarttır.

Toy Poodle tüyleri gür, fazla ve kıvırcıktır. Bu nedenle her gün fırçalamak gerekir. Uygun bir fırça yardımı ile günlük olarak tarayabilirsiniz. Ayrıca haftada 1 ila 2 kez banyo yapılaması gerekir. Uzayan tüylerini bekletmeden tıraşlayın. Toy Poodle cinsi köpekler suyu severler. Suyla oynamasına izin verin. Ancak suyun kimyasal koruyucular içermediğinden emin olun.

Toy Poodle En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Bu sevimli ufaklıklar o kadar akıllı ve çeviklerdir ki onları sevmemek neredeyse imkansız. Toy Poodle küçüklükten itibaren verilen doğru eğitimle birlikte tam bir aile köpeği olur. Aile düzenine uyum sağlar.

Sahibine aşırı bağlanır ve ailenin şımarık çocuğu konumuna ulaşır. Bu sevimli canlıların ortalama yaşam süresi ise 12 ila 15 yıl arasında değişir. Bakıma muhtaç köpeklerdir. Bakımı severler. Kanişlere sağlıklı bakıldığında yaşam sürelerini doğru oranda arttırmış olursunuz. İlgi delisi oldukları doğrudur.

Toy Poodle (Kaniş) Eğitimi

Toy poddle akıllı hayvanlar oldukları için eğitime çabuk adapte olurlar. Bu Köpekler eğitimden önce başına buyruk ve şımarık olduğu için eğitim verilmediği taktirde önüne geçilmez derece de kötü davranışlar sergileyebilir.

Toy Poodle eğitimi küçüklükten itibaren başlanmalıdır ve bu eğitim yaşamı boyunca aynı sınır içerisinde kalmalıdır. Toy Poodle eğitimi için ilk olarak tekli komut sistemini ele almanı gerekir. Örneğin; gel, otur, kalk, yat, bırak, vb. kelimlerdir. Daha sonrası için sosyalleşmesi için havanlarla ve insanlarla temas halinde olmasına özen gösterin. Şımarık karakterinin önüne geçmek için ona komutun kimde olduğunu göstermeniz gerek.

Toy Poodle Saldırır mı?

Toy Poodle akıllı ve özgüveni olan köpeklerdir. Girdiği ortamda ilgi odağı olmak ister. Tanımadığı insanlara karşı kontrollü tavır sergiler. Toy Poodle ortada bir tehlike veya tehdit görmediği sürece karşı tarafa saldırgan tavırlar sergilemez.

Toy Poodle Kaç KG Olur?

Yetişkin bir Toy Poodle kilosu ortalama 2 ila 6 kilo arasındadır. Ortalama boy uzunluğu ise 25 cm ila 40 cm arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.