Minyatür Toy Poodle Yavrular

Minyatür Toy Poodle Yavrular

Poodle ırkı köpek ailesinin ortanca üyesi olan Minyatür Poodle, Standart ve Toy Poodle arasındaki bir türdür. Standart Poodle’lara göre daha küçük boyutları en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Evcil hayvan olarak geçmişten günümüze en çok tercih edilen köpek türlerinden biridir. Minyatür Toy Poodle yavrular sahip oldukları şirin görünümleri ve zekaları ile her zaman sevilen köpek türleri arasında yer almayı başarmıştır.

Evde bakılan yaygın türlerden biri olan Minyatür Poodle, Poodle ırkı içinde orta büyüklükte bir köpektir. Kıvırcık ve yoğun tüyleri bulunan Minyatür Poodle, diğer Poodle türleri ile boyut dışında tüm özellikleri benzerlik göstermektedir. Karakter yapısı olarak Toy Poodle türüne de odlukça yakındır.

Minyatür Toy Poodle Yavru Sahiplenme

Minyatür Poodle, zeki ve kolayca eğitilebilir bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. İyi bir eğitim ile itaatkar be iyi huylu bir köpek haline getirilmesi mümkündür. Minyatür Poodle’lar ayrıca sahiplerine oldukça bağlı ve sevgi doludur. Aparman ve aile yaşamına uygun bir ırk olan Minyatür Poodle, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile uyum içinde yaşayabilmektedir.

Uygun yaşam alanları sağlanır ve bakımları aksatılmadan yapılırsa uzun yıllar sizinle birlikte mutlu bir yaşam sürebilmektedirler. Minyatür Poodle boy ve ağırlıkları dışında diğer Poodle türleri ile aynı özelliklere sahip evlerde en çok tercih edilen köpek türleri arasında yer almaktadır.

Satılık Minyatür Toy Poodle Fiyatları

Zeki ve bir o kadar sevimli, oyuncu bir köpek türü olan Minyatür Poodle, günümüzde evlerde bakılmak için en çok sahiplenilmek istenen köpekler arasında yer alıyor. Minyatür Poodle ve diğer pek çok özel küçük köpek ırklarına sahip olabileceğiniz özel üretim çiftliğimiz sayesinde Minyatür Poodle sahiplenebilirsiniz. Ailenizin en sevimli yeni üyesi olacak Minyatür Poodle, kendine has özellikleri ve sevimliliği ile uzun yıllar çok sevdiğiniz bir arkadaşınız haline gelecektir.

Satılık Minyatür Poodle seçenekleri arasından güvenilir ilanlara ulaşmak günümüzde oldukça zordur. Güvenilir Minyatür Poodle yavrularına ulaşmak için merkezimizi tercih ederek ailenizin yeni üyesi ile tanışabilirsiniz. Poodle (minyatür) ırkının kendine has sahip oldukları temel özelliklerinin dışında, üç farklı alt türünde de bazı farklar görülmektedir. Genelde bu farklar boyutsal olsa da sahiplenmeden önce Minyatür Poodle hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak işinize yarayacaktır.

Minyatür Poodle Özellikleri Nelerdir?

Minyatür Poodle türlerinin diğer Poodle türlerinden ayrılan temel farkları boyutlarıdır. Minyatür Poodle, Toy ve Standart Poodle arasında bir ara tür olarak da değerlendirilebilir. Orta boyutlara sahiptir. Minyatür Poodle’un sahip olduğu bu tür özellikler ayırt edilmesinde de en etkili unsurlar arasında yer almaktadır.

Minyatür Poodle özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Boyutları en çok 28 – 38 cm arasında değişmektedir.
  • Ortalama 6 – 7 kg arasında bir ağırlığa sahip olabilirler.
  • Siyah, kahverengi, krem, gri, gümüş gibi diğer Poodle’lar ile benzer renklere sahip olabilirler.
  • Kıvırcık ve yoğun bir kürk tipine sahiptir.

Minyatür Poodle türleri oldukça zeki hayvanlar olmasıyla kolayca da eğitilebilmektedir. Sizinle birlikte uzun yıllar mutlu bir yaşam sürebilmesi için sahipleneceğiniz Minyatür Poodle’ların özelliklerini iyi bilmeniz gerekecektir. Minyatür Poodle boyutları en temel ayırt edici özellikleri arasında yer almaktadır.

Minyatür Poodle Büyür Mü?

Minyatür Poodle her ne kadar Toy Poodle türünden daha büyük olsa da maksimum ulaşabildiği boyutlar genelde 28 – 38 cm arasında değişmektedir. Küçük köpek ırkları arasında yer alan Minyatür Poodle, küçük köpek ırkları arasında nispeten orta büyüklükte yer almaktadır. Yetişkinlik dönemindeki boyutları bile orta ve büyük köpek ırkına ait türlerin yavruları ile aynı boyutlardadır.

Poodle ırkının geçmişten günümüzde popüler bir köpek türü olmasının başlıca nedenlerinden biri sahip oldukları bu ufak boyutlarıdır. Evde çok daha kolay şekilde bakımları yapılabilen Minyatür Poodle’lar, küçük boyu, zekası ve sevimliliği ile dikkat çeker. Minyatür Toy Poodle yavrular arasından güvenle sahiplenme sürecini uzmanlığımıza başvurarak yapabilir ve gerçek bir Minyatür Poodle sahibi olabilirsiniz.

Toy Poodle ile Minyatür Poodle Arasındaki Fark Nedir?

Toy Poodle ile Minyatür Poodle arasındaki fark boyutlarıdır. Bunun dışında ikisi de Poodle ailesinin bir üyesidir. Toy Poodle bilindiği üzere bu ırkın en küçük üyesidir. Toy Poodle’dan farklı olmasında en önemli unsur ise boyutudur. Toy Poodle ortalama olarak en fazla 24 – 28 cm arasında bir boyutlara sahip olurken, ağırlıkları da sadece 2 ila 4 kg arasında değişir. Minyatür Poodle ise 28 – 38 cm arasında boyutlara ve 7 – 8 kg gibi bir ağırlığa ulaşabilmektedir.

Poodle ırkına mensup köpeklerin genel fiziksek ve karakter özelikleri birbirinden kesin çizgiler ile ayrılmaz. Tek fark boyutlarından kaynaklandığı için sınıflandırılmaları da boyutlarına dayanarak yapılmaktadır. Yavru Toy Poodle ile Minyatür Poodle arasındaki temel farklar da bu özelliklerinden kaynaklanmaktadır.  

Minyatür Poodle Sahiplenme

Minyatür Poodle sahiplenmek isteyenlerin öncelikle güvenilir üreticiler ve çiftlileri bulmaları gerekecektir. Türkiye’nin en güvenilir Minyatür Poodle üretim ve profesyonel köpek eğitim merkezlerinden biri olarak köpek sahiplenme sürecinin her aşamasında ve köpek sahiplendikten sonra da birçok farklı profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Minyatür Poodle köpek ırkı başta olmak üzere özel pek çok köpek ırkının temin edilmesinde ve eğitim süreçlerinin tamamlanmasında uzmanlığımıza başvurabilirsiniz. Sevimliliği ve zekaları ile gören herkesi kendine hayran bırakan Poodle ırklarına da güvenle sahip olabilirsiniz.

Yavru Minyatür Poodle Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Minyatür Poodle gibi evcil köpekler son derece sosyal ve sahiplerine sadıktır. Eğlenceli ve oyuncu kimlikleri nedeniyle yalnız kalmayı sevmezler. Gün içinde belirli saatlerde tek başlarına kalabilirler ancak uzun süre yalnız kalmak onlara iyi gelmeyecektir.

Sadece Minyatür Poodle için değil, diğer birçok canlı için yalnızlık birçok açıdan olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Minyatür Poodle’ların da evde uzun süre yalnız kalmaması ve diğer uygun bakım koşullarının sunulması son derece önemlidir.  

Minyatür Toy Poodle Yavruları Ne Kadar?

Poodle yavruları günümüzde en pahalı ve özel köpek ırkları arasında yer almaktadır. Satın alma ve sahiplenme süreçleri de bu nedenle zorludur. İster dişi ister erkek, eğitimli veya eğitimsiz ya da yavru veya yetişkin Minyatür Poodle sahiplenmek için özel ırk üretim çiftliğimizi tercih ederek Minyatür Poodle yavrularına sahip olabilirsiniz.

Toy Poodle fiyat seçeneklerinden daha farklı bir seviyede maliyetleri bulunan bu köpekler için sahiplendirme süreçlerini resmi ve kurumsal olarak yürütmeye devam ediyoruz. Bu sayede ister Minyatür Poodle isterseniz de diğer özel küçük köpek ırklarını güvenle sahiplenebilirsiniz.

Minyatür Toy Poodle Nereden Bulunur?

Minyatür Poodle sahiplenmek için özel ırk üretim çiftliklerini ziyaret etmeniz gerekecektir. Bu çiftlikler arasında hem resmi hem de profesyonel olan merkezimizi ziyaret ederek özel ırk köpek sahiplenme sürecinin ne kadar kolay olduğu ile tanışabilirsiniz.

Minyatür Poodle, evde bakımı kolay olması, az tüy dökmesi, havlama ve ısırma reflekslerinin olmaması gibi özellikleriyle dikkat çekmektedir. Minyatür Toy Poodle yavruları için özel ırk üretim çiftliğimizi ziyaret ederek ailenizin yeni üyesiyle hemen tanışabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.