gebze toy poodle üretim

Gebze Toy Poodle Üretim Çiftliği

Kocaeli, İstanbul ve Gebze bölgesinde Toy Poodle sahiplenmek isteyenler için sınırlı sayıda güvenilir üretim çiftliği bulunmaktadır. Gebze Toy Poodle üretim çiftliği ile orijinal bir Toy Poodle cinsi köpek sahiplenmek için bu sınırlı sayıda seçenekten biri olarak süreci sizin için kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Güvenli bir şekilde sahiplenme sürecini tamamlayarak dünyanın en zeki ve sevimli küçük köpek ırklarından biriyle hemen tanışabilirsiniz.

Toy Poodle cinsi köpekler bilindiği üzere kendine has tüyleri, küçük fiziksel özellikleri, oyuncu ve renkli kişiliği ile bir hayli sevilmektedir. Evlerde de bakımı nispeten diğer türlere göre daha kolay olan Toy Poodle cinsi köpekleri birçok farklı şekilde sahiplenebilirsiniz.

Toy Poodle Kaç Çeşit?

Toy Poodle ırkı, zekası ve temel eğitimleri alma konusundaki becerisinin yanı sıra sevimliliğiyle de dikkat çeken bir köpek türüdür. Temelde Poodle cinsi köpek türleri arasında yer alan Toy Poodle haricinde iki farklı Poodle türü daha bulunmaktadır. Dünyanın en zeki ve sevimli köpeklerinden biri olarak gösterilen Poodle türleri kısaca şunlardır:

Standart Poodle

Minyatür Poodle

Toy Poodle

Standart, Poodle (Minyatür) ve Toy Poodle olmak üzere farklı türlerde üretimi yapılan bu köpekler sizin uzun süre en sadık dostunuz olacaktır. Birbirlerinden temel farkları fiziksel özellikleri ile ortaya çıkan bu türlerin her biri kendine has farklı özelliklere de sahip olabilmektedir.

Dişi Toy Poodle Nasıl Anlaşılır?  

Yavru, dişi, erkek veya eğitimli – yetişkin bir Toy Poodle cinsi köpek sahiplenmek için bu köpek ırkının bazı özelliklerini bilmeniz gerekecektir. Toy Poodle’ların dişi olup olmadığını anlamak için karın ile kuyruk arası çizgi referans noktanız olacaktır. Karnına yakın bir organ bulunuyorsa bu göbek bağdır. Kuyruğa yakın bir organ görünüyorsa bu köpeğin cinsel organı olacaktır. Eğer karın ve kuyruk arasındaki çizgide kesik görünüyorsa bu vajinal açıklık olarak ifade ediliyor.

Dişi veya erkek Toy Poodle’ların doğumdan sonra cinsiyetlerinin belirlenmesi için karın ile kuyruk arasındaki bölüme bakılması yeterlidir. Toy Poodle Kocaeli ve Gebze bölgesi için dişi veya erkek sahiplenme sürecinde fiziksel özelliklerinin incelenmesi yeterli olacaktır.

Gerçek Toy Poodle Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Toy Poodle’lar genel özellikleri itibariyle Poodle ailesinin en küçük üyesidir. Burun yapısı genelde diğer ırklara göre daha belirgin ve hatlı bir yapıdadır. Genel yapısal özelliklerinden bir diğeri de nispeten daha uzun bacaklı olmasıdır. Dışardan bakıldığı zaman oldukça atletik bir yapıda görülmektedir.

Toy Poodle renkleri ise tek başına safkan olup olmadığının belirlenmesinde yeterli değildir. Bu nedenle tüy yapısı, göz, kulak, kuyruk ve boyutlarına bakılması gerekiyor. Kıvırcık tüyleri, oval yapıca ve canlı göz yapısı da yine diğer önemli göstergeler arasında yer almaktadır.

Toy Poodle En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Uygun yaşam alanlarının sağlanması, yeterli ilgi ve sağlık bakımlarının karşılanması gibi uygun bakım koşulları sağlandığında Toy Poodle cinsi köpeklerin ortalama 13 – 15 yıl yaşam süresi olduğu gözlemlenmektedir. Ancak her canlıda olduğu gibi bu köpek ırkının da yaşam süresi birçok etkene göre değişir.

Gebze Toy Poodle üretim çiftliği ile sağlıklı ve profesyonel şekilde üretilen Toy Poodle cinsi köpekleri sağlıklı şekilde sahiplenilmesi mümkündür. Uzun yıllar sizinle birlikte mutlu ve sağlıklı şekilde Toy Poodle cinsi köpeğinizin yaşam sürmesi için bakım koşullarının da uygun olması şarttır.

Toy Poodle Üretimi Nasıl Yapılır?

Popülerliği ve kökeni her ne kadar Fransa olarak gösterilse de Toy Poodle cinsi köpeklerin anavatanı Almanya’dır. İlk üretilen boyutları standart Poodle olarak avcılık faaliyetlerinin yerine getirilmesi içindir. Zaman içinde ev köpeği olarak daha küçük boyutlar da ve nihayetinde Toy Poodle olarak üretilmiştir.

Genelde dişi köpeklerde çiftleşme zamanı 12 – 18. aylar olarak kabul edilir. Erkek köpekler için 18 ay normal kabul edilir. Bu kapsamda safkan ve 18 aya ulaşmış Toy Poodle ırklarının üretimi doğal ortam sağlanarak gerçekleştirilir. Toy Poodle üretimi ve sahiplendirme süreçlerine dair her konuda uzman desteğimizle evcil dostunuzla tanışabilirsiniz. Gebze Toy Poodle üretim çiftliği ile safkan Toy Poodle üretimimizle sahiplendirme sürecinden diğer konular kadar tüm detayları öğrenebilir ve Toy Poodle cinsi safkan bir köpeği hemen sahiplenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.