Erkek Toy Poodle Yavrular

Erkek Toy Poodle Yavrular

Poodle köpek ırkının sevilen ve en küçük üyesi olan Toy Poodle, adını sevimli görüntüsü ve son derece küçük fiziksel özelliklerinden almıştır. ‘’Toy’’ ya da diğer bir ifadeyle Türkçe karşılığı olan ‘’oyuncak’’ sözcüğü ile tanımlanan Toy Poodle, en sevilen köpek türlerinden biri haline gelmiştir. Erkek Toy Poodle yavrular başta olmak üzere Toy Poodle’ların tümü benzer özelliklere sahiptir.

Fiziksel ve karakter özellikleri itibariyle ayrıt edici pek çok özelliği olan Toy Poodle’lar, dişi ve erkek oluşuna göre ve renkleriyle farklılık gösterir. Bunun dışında genel hatlarıyla oldukça zeki, eğlenceli, kolay eğitilebilir ve sevimli bir köpek ırkı olarak evcil hayvan olarak en çok tercih edilen köpek türlerinden biri olmuştur.

Erkek Toy Poodle Yavrular Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Herhangi bir köpeğin safkan olup olmadığını gösteren birçok işaret bulunmaktadır. Bu işaretler köpek ırklarına göre de değişmektedir. Poodle ailesinin en küçük üyesi olan Toy Poodle’lar ise kendini küçük fiziksel özellikleri, tüyleri ve atletik bacak yapıları ile belli eder. Burun yapısı da Toy Poodle’ların ayırt edici özellikleri arasında yer almaktadır. Genelde diğer ırklara göre daha belirgin hatlı bir burun yapısına sahiptir. Toy Poodle cinsi köpeklerin diğer önemli bir özelliği ise bacaklarıdır. Biraz uzun bacaklı bir yapıya sahip olan Toy Poodle, oldukça atletik bir görünüme sahiptir.

Secereleri belli Toy Poodle yavrularını temin edebileceğiniz çiftliğimiz sayesinde safkan olup olmadıkları konusunda kafa karışıklıkları yaşamak zorunda kalmadan güvenle Toy Poodle sahiplenme sürecini tamamlamanız mümkündür. Toy Poodle beyaz veya apricot gibi farklı renk seçeneklerine sahip köpek türlerinden birini sahiplenerek ailenize yeni bir sevimli üye daha kazandırabilirsiniz.

Erkek Toy Poodle Koku Yapar Mı?

Toy Poodle’lar bakımları doğru ve özenli şekilde yapılırsa herhangi bir koku yapmaz. Ayrıca tüyleri özel bir yapıda olmasıyla çok az dökülmektedir. Tüylerinin anti alerjik yapıda olması evde bakımını kolaylaştıran önemli bir etkendir. Erkek veya dişi Toy Poodle olup olmadığına bakılmaksızın koku veya diğer sorunların ortaya çıkmaması için düzenli olarak yıkanmaları ve bakımlarının yapılması gerekecektir.

Dişi veya erkek Toy Poodle yavrularının tümü oyun oynamayı severler. Oldukça sevimli görünen ve kolayca da eğitilebilen Toy Poodle’ların geneli kötü koku, tüy dökme ve aşırı havlama, ısırma gibi eğilimleri neredeyse hiç göstermemektedir. Bu sayede Toy Poodle’ların evde bakımları da son derece kolay bir hale gelmiştir.

Toy Poodle Sahiplenme

Toy Poodle sahiplenmeye karar verdikten sonra güvenilir üreticileri tercih etmeniz gerekecektir. En özel ırk köpek yavrularının temininde uzmanlaşan merkezimiz sayesinde Toy Poodle sahiplenme sürecinin en kolay yoluyla tanışabilirsiniz. Sahiplenme sürecinde yavru Toy Poodle tuvalet eğitimi olup olmadığı, yaşı ve temel itaat eğitimlerinin neler olduğuna dikkat etmeniz gerekecektir. Dilerseniz eğitimli yavruları da tercih ederek sizinle daha uyumlu şekilde yaşamalarını sağlamanız mümkündür.

Erkek Toy Poodle yavrular, küçük, sevimli ve zeki köpekledir. Genelde 30 santimi bulmayan boyutları sayesinde evde bakımı da sık tercih edilmektedir. Dünya üzerinde en çok sahiplenilen özel ırklardan biri olan Toy Poodle, özel üretim çiftlerinden temin edilebilmektedir.

Erkek Toy Poodle Yavru Fiyatı

Erkek Toy Poodle ile dişi Toy Poodle arasında cinsiyet ve renkler dışında neredeyse hiçbir belirgin fark bulunmaz. Eğer köpeğinizin aynı zamanda doğurganlığının da bulunması isterseniz dişi Toy Poodle sahibi olmak daha akıllıca bir seçim olacaktır. Toy Poodle’lar özel bir ırk olmasıyla ve yetiştirilme koşullarının zorlu olması nedeniyle pahalı bir ırktır. En küçük köpek ırklarından biri olan Toy Poodle’ları satın almadan önce sahiplenme seçeneklerinin neler olduğuna bakmanız önerilmektedir.

Evinizde yeni bir evcil dosta yer açmak istediğiniz andan itibaren erkek Toy Poodle yavrular arasından veya dişi Toy Poodle tercih ederek n makul fiyatlar ile satın alma sürecini tamamlamanız mümkündür. Ailenizle kısa sürede uyum içinde bir hayat sürecek Toy Poodle yavrularımızı seçerek köpek sahibi olmanın en kolay yolunu tercih edebilirsiniz.  

Erkek Toy Poodle Özellikleri Nelerdir?

Erkek ve dişi Toy Poodle’lar arasında genel özellikleri itibariyle herhangi bir fark bulunmamaktadır. Toy Poodle, Poodle köpekler arasında en küçük boyutlara sahip olan türüdür. Kolay eğitilebilir bir tür olan Toy Poodle, özellikleri itibariyle en çok sahiplenilmek istenen türler arasında yer almaktadır.

Erkek Toy Poodle’ların sahip olduğu başlıca ayırt edici özellikler ise kısaca şunlardır.

  • Boyutları 24 – 28 cm arasında ve ağırlıkları 2 – 4 kg arasında değişmektedir.
  • Küçük, sevimli ve son derece zeki bir ırktır.
  • 8 ila 10 haftalık olduklarında yeni evlerinde sahiplendirilebilirler.
  • Kürk renkleri çeşitlidir.
  • Sağlık yaşam alanları ve özenli bakım ile ortalama 15 – 17 yıl mutlu bir hayat sürebilirler.
  • Kolay bir şekilde eğitilmeleri mümkündür.

Diğer pek çok köpek ırkına göre Toy Poodle’lar sahip oldukları hem fiziksel hem de karakter özellikleri sayesinde köpek sahiplenmek isteyenler için en doğru seçimlerden biridir. Toy Poodle erkek özellikleri itibariyle daha güçlü ve atletik bir yapıda olabilir. Bunun dışında cinsiyetleri arasında net bir ayrım bulunmamaktadır.

Toy Poodle Erkek Mi, Dişi Mi Alınmalı?

Köpek almaya karar verdikten sonra dişi mi, erkek mi olması gerektiği konusunda tercihlerinizi tamamen kendi isteklerinize göre belirlemeniz gerekecektir. Dişi köpekler, erkek köpeklere nazaran daha itaatkar olabilmektedir. Ev sınırlarına daha düşkün olabilir. Erkek ve dişi köpekler arasında karakter anlamında ufak farklar olsa da Toy Poodle gibi özel ırklarda her ikisinin de avantajları ve dezavantajları olabilmektedir.

Toy Poodle erkek çiftleşme özgürlüğü açısından diğer uyarıcılara daha fazla açıktır. Eğer yeni yavrular ile karşılaşmak istemiyorsanız da bu durumda erkek Toy Poodle tercihleri daha doğru olabilir. Köpek sahiplenmek genelde çocuk sahibi olmak gibi tanımlanır. Bu yüzden dişi ya da erkek olmasından ziyade sağlıklı ve huzurlu olmasına dikkat edilmesi gerekecektir.

Toy Poodle Bakımı Nasıl Yapılır?

Toy Poodle bakımı en kolay köpek türlerinden biridir. Ancak bakımı sırasında bazı hususlara dikkat edilmesi gerekecektir. Yavru Toy Poodle beslenme planının doğru şekilde yapılması en önemli konudur. Bu tür özel köpek ırkları birçok konuda hassas olacağı için beslenmelerinin doğru ve kaliteli mamalar tercih edilerek yapılması gerekmektedir. Mama tercihleri, düzenli olarak tüylerinin taranması ve yıkama, tırnak ve diğer bakımlarının ihmal edilmemesi şarttır.

Köpeğinizin ayrıca erken dönemden itibaren tüm aşılarının da ve veteriner hekim kontrollerinin de yapılması son derece önemlidir. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için Toy Poodle bakımı için uygun yaşam alanını onlara sunmanız şarttır.

Erkek Yavru Safkan Toy Poodle Sahiplenme

Erkek bir Toy Poodle yavrusu sahiplenmek istediğiniz ilk andan itibaren Toy Poodle üretim çiftliğimiz ilk tercihiniz olacaktır. Toy Poodle temini konusunda her zaman şecereleri belli ve safkan Toy Poodle erkek ve dişi yavrular ile sahiplendirme gerçekleştirilmektedir. Erkek Toy Poodle yavruları arasından sizi en çok etkileyen ve kolayca bağ kurduğunuz yavruyu tercih ederek yeni bir evcil dosta sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.