antalya yavru toy poodle

Antalya Yavru Toy Poodle

Toy Poodle cinsi köpek ırkı son derece zeki ve eğitilebilir bir ırktır. Ancak hem uyum sürecinin zahmetsiz şekilde olması hem de erken yaşlardan itibaren sizin istekleriniz doğrultusunda kapsamında eğitilebilmesi için yavruyken sahiplenmek son derece önemlidir. Antalya yavru Toy Poodle sahiplenme sürecinde de uzmanlığımız sayesinde bu süreci kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Toy Poodle cinsi köpekler yavruluk döneminden itibaren zekaları ve güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu tür özellikleri aynı zamanda popülerlik kazanmalarında da etkili olmuştur. Antalya ve çevresinde Toy Poodle cinsi köpek sahiplenmek isteyenler için pek çok fırsat sağlamaya da devam ediyoruz.

Antalya Toy Poodle Yavrusu Ne Kadar?

Toy Poodle yavruları günümüzde en değerli köpek ırklarından biri olarak görülmektedir. Yavruluk döneminden itibaren sahiplenmek ve sağlayacağı yaşam koşullarına göre bu köpekleri eğitmek isteyenlerin birçok ayrıcalıktan faydalanmaları da mümkündür. Yavruların bakımı ilk etapta büyük bir özen ve ilgi gerektirecektir. Genelde Toy Poodle fiyat seçenekleri yavrular için daha yüksek seyretse de bu yavruları sahiplenme seçenekleri de mevcuttur.

İlk bakışta kendine hayran bırakan ve temel özellikleri itibariyle evde bakımları da oldukça kolay olan Toy Poodle’ları yavruyken alıp eğitmek ve ailenizin bir üyesi haline getirmek için doğru adresleri tercih etmeniz gerekecektir. Bu doğru adreslerden biri olarak Antalya’da da Toy Poodle cinsi yavru köpekleri sahiplenebilirsiniz.

Toy Poodle Yavrusu Koku Yapar Mı?

Evde köpek bakanların en sık karşılaştığı problemler arasında koku ve tüy dökme sorunları ilk sırada yer almaktadır. Bu sorunların ortaya çıkmaması için doğru bakım koşullarını sağlamak önemlidir. Genelde Toy Poodle cins köpeklerde tüy dökme ve koku yapma gibi problemler görülmez. Hali hazırda evlerde tercih edilmesindeki temel nedenlerden biri de tüy dökmeme ve koku sorularına yer vermemesinden kaynaklanmaktadır.

Her ne kadar Toy Poodle cinsi köpekler her ne kadar temiz ve sağlıklı olsalar da bakım koşulları önemlidir. Beslenme alışkanlıklarından yıkama ve temel bakım uygulamalarına kadar birçok detay bu tür sorunların önüne geçilmesinde önemlidir. Antalya yavru Toy Poodle sahiplerinin birçoğu da bu tür sorunları yaşamadıklarını ifade etmektedir. Bu yönüyle de Toy Poodle cinsi köpekler evde bakımı da en uygun köpek türleri arasında gösterilmektedir.

Toy Poodle Ne Kadar Büyür?

Poodle ırkının en küçük türü olan Toy Poodle’lar yaklaşık olarak 24 – 28 cm arasında bir boyuta ulaşmaktadır. Ortalama olarak 4 kg veya bunun biraz üzerinde bir ağırlığa sahip olabilirler. Yavruluk döneminden itibaren kısa sürede birkaç ay içinde maksimum büyüyeceği seviyeye gelecektir. Boyutları yetişkinlik döneminde son derece küçük olması bu köpek türünün tercih edilmesi ve oldukça sevimli görünmesinde önemli bir etkendir.

Toy Poodle sahiplenme sürecinin ardından yavrunuzun kısa sürede büyüdüğüne şahit olabilirsiniz. Yetişkinlik döneminde bile çok fazla büyümemesi evde bakımını kolaylaştıran bir etken olarak değerlendirilmektedir. Bu özellikleri sayesinde de oldukça sevilen ve evlerde tercih edilen köpek türlerinden biri olmayı başarmıştır. 

Toy Poodle Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Toy Poodle cinsi köpekler genelde 18 aylık olana kadar yetişkin olarak değerlendirilmemektedir. Çiftleşmek içinde uygun yaşı genelde 18 aylık olarak değerlendirilir. Genelde 9 aylık dönemden sonra fiziksel olarak gelişimleri yavaşlayacaktır. Maksimum boyutları da hali hazırda yavru köpek boyutlarındadır.

Sevimli olduğu kadar küçük boyutları ve zekaları da bu türün en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Satılık Poodle cinsleri arasında Toy Poodle türünün kendine has özellikleri yavruluk döneminden yetişkinliğe kadar olan süreçte yavaş yavaş belirgin hale gelecektir.

Toy Poodle Yavrusu Mama Dışında Ne Yer?

Toy Poodle gibi özel köpek türlerinin beslenmesinde mutlaka özel mamalar tercih edilmelidir. Köpeğin yaşı, boyutlar ve aktivitesi göz önüne alınarak buna uygun bir beslenme programı ve mama tercihi yapılmalıdır.

Köpek veya diğer evcil hayvanlarda da insanlarda olduğu gibi beslenme son derece önemlidir. Eğer kaliteli ve uygun mamalar tercih edilmezse bu durumda köpeğinizde ciddi sağlık sorunları zaman içinde baş gösterebilir. Antalya yavru Toy Poodle sahiplenme sürecinin ardından köpeğinizin için en uygun mamaları tercih ederek onların sağlıklı şekilde büyümesi ve gelişimini tamamlamasını sağlamanız gerekecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Soru Sor
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Ara